Рівень аккредитації: 4
Кримський інженерно-педагогічний університет створений в 1993 році з урахуванням потреб повертаються з депортації народів. Більше половини спеціальностей університету акредитовані за IV рівнем, вуз в цілому - по IV рівню. Колишні назви: Кримський державний інженерно-педагогічний університет, Кримський державний індустріально-педагогічний інститут. В університеті на семи факультетах навчається 7000 студентів по 23 спеціальностям. На 32 кафедрах працює понад 500 викладачів, з них 43 доктори наук і професорів, 226 кандидатів наук і доцентів. При університеті створено Науково-дослідний центр кримськотатарської мови і літератури (директор - Ісмаїл Асанович Керімов, д.ф.н., професор).
Основні наукові напрями:
* Розробка ресурсозберігаючих, екологобезпечних та адаптивних технологій в машинобудуванні та автомобільному господарстві.
* Наукове забезпечення процесів реформування економічних відносин і найбільш повного використання ресурсного потенціалу Криму.
* Наукове забезпечення становлення та розвитку професійної компетентності інженерів-педагогів.
* Наукове забезпечення комп'ютеризації навчального процесу.
* Розробка наукових основ підтримання екологічної рівноваги в регіоні, екологічного виховання та оздоровлення молоді.
* Вдосконалення механізмів соціальної адаптації та формування особистості в умовах поліетнічності, вивчення традицій і тенденцій етнопедагогіки.
* Розробка актуальних проблем культурної, етнополітичної та соціально-економічної історії Криму.
* Наукове забезпечення функціонування мов в умовах поліетнічності.
* Наукове забезпечення процесів відродження та розвитку кримськотатарської мови і літератури.
* Наукове забезпечення становлення та розвитку кримськотатарської художньої культури.
Відомі випускники:
* Ролан Селімов (Dj Bebek)
* Ельнара Кучук (співачка)
* Едіп Асанов (композитор)
* Алім Алієв (соліст гурту "Дестан")
* Демірель Абдуллаєв (співак)
* Анастасія Козина (чемпіонка Європи)
1. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра приймаються особи з повною загальною середньою освітою.
2. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста приймаються особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра.
3. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра приймаються особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або спеціаліста.
Прийом на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста здійснюється за кошти фізичних (юридичних) осіб.
4. РВНЗ «КІПУ» приймає на перший (зі скороченим терміном навчання) або другий (третій) курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, на визначену кількість місць для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за умови вступу на споріднений напрям підготовки.
5. РВНЗ «КІПУ» здійснює прийом студентів на старші курси у порядку переведення та поновлення в межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України № 245 від 15 липня 1996 року. Перевищення ліцензованого обсягу допускається лише у разі поновлення осіб, які повертаються після академічної відпустки.