Рівень аккредитації: 4
За роки незалежності України цілеспрямовано і послідовно вдосконалюється державна політика в сфері освіти. Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України спільно з Національною академією педагогічних наук України веде активну роботу по стандартизації змісту системи навчання, модифікації національної освітньої доктрини. Здійснюються системні зміни, результатом яких має стати цільова та методологічна переорієнтація процесу навчання на розвиток професійно-творчих можливостей майбутніх спеціалістів, на створення комфортного суспільного середовища для розкриття особистісного творчого потенціалу молодих людей.
Входження України в європейський та світовий освітній простір актуалізує проблему пошуків нової моделі отримання знань, що володіє можливостями інтеграції креативних національних досягнень і вимог міжнародних стандартів, результатом чого стало б формування громадянина, здатного до персональної відповідальності у ситуації глобальних проблем сучасності. Світова філософська думка другої половини попереднього століття сформулювала світоглядну проблему, успадковану XXI століттям: вибір між полярними судженнями Мішеля Фуко "Людина померла" і Клода Леві-Строса "XXI століття буде гуманітарних або його не буде взагалі" відбувається в сучасному постіндустріальному суспільстві одну мить, як на рівні свідомості окремої особистості, так і в масштабах соціуму. У цьому контексті пріоритетними є питання вдосконалення гуманітарної освіти, впровадження в навчальний процес особистісно орієнтованих педагогічних технологій, що призводять до створення оптимальних умов для саморозвитку і самонавчання особистості, усвідомлення молодими людьми власних можливостей і життєвих цілей.
Саме ці фактори визначають діяльність Кримського гуманітарного університету, навчального закладу, що займає індивідуальну нішу в національній системі освіти Автономної Республіки Крим та України в цілому. І минуле, і сьогодення цього вузу красномовно свідчать про те, що за шістдесят п'ять років свого існування він набув репутації значного освітньо-культурного центру всього Південного регіону. Пройдений історичний шлях (Ялтинське педагогічне училище, коледж, Кримський державний гуманітарний інститут, Кримський гуманітарний університет) переконливо доводить, що КГУ є мобільною сучасною системою, чуйно сприймає новації суспільного розвитку.
За минулий період в даному навчальному закладі здобули спеціальну педагогічну освіту понад двадцять тисяч студентів, багато з яких стали видатними діячами вітчизняної освіти, науки і культури. Незмінними в діяльності вузу залишалися гуманістична спрямованість і вірність демократичним традиціям. В даний час в університеті сформувався висококваліфікований науково-педагогічний колектив, що має в своєму складі близько чотирьохсот осіб (у їх числі - сорок шість докторів наук, сто тридцять кандидатів наук). Серед них - доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Глузман О.В., доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Н.Я. Ігнатенко, доктор психологічних наук, професор, академік АПН України Т.С. Яценко, доктор педагогічних наук, професор В.С. Заслуженюк і ряд інших видатних вчених.
В КГУ на сучасному рівні ведуться наукові дослідження по ряду пріоритетних напрямків гуманітарних наук. Деякі з таких напрямів: "Розвиток і вдосконалення гуманітарної освіти багатонаціонального регіону"; "Розробка моделі підготовки фахівця гуманітарного профілю на основі використання здоров'язберігаючих технологій"; "Вивчення можливостей інтеграції КГУ в міжнародний освітній простір", "Діагностика і розвиток професійних здібностей у сфері мистецтва: пізнавальний і культурологічний підходи ". Протягом останніх п'яти років за результатами наукових досліджень видано близько двадцяти монографій, щорічно публікується понад 120 наукових статей, видається п'ять збірок і періодичних видань, серед яких професійні видання "Гуманітарні науки", "Проблеми сучасної педагогічної освіти". Щорічно близько шестисот студентів КДУ беруть участь у науково-дослідній роботі. На базі університету успішно діють науково-дослідні центри фізичного і психічного здоров'я, глибинної психології (спільно з НАН України), міжнародної кооперації, економічних досліджень, освіти, науки, культури Південного берега Криму.
Кримський гуманітарний університет підтримує і розвиває зв'язки із зарубіжними вузами та організаціями з метою інтеграції в міжнародний освітній простір і виходу на високий рівень якості освіти. У міжнародних конференціях, що проводяться на базі КГУ, беруть участь фахівці з Росії, Білорусії, Прибалтики, провідних країн західної Європи, США, Ізраїлю. Діяльність нашого вузу організовується з урахуванням багатокомпонентного змісту освіти, на основі інформаційних технологій навчання та орієнтується на формування професійно мобільного особистості, здатної до постійного вдосконалення наукових знань і адекватному сприйняттю еволюційних процесів сучасного соціуму.
Факультети:
<!-- -->