Криворізький гірничий технікум Криворізького державного технічного університету
Nopicture
Голосовать:
+ Есть бюджетные места
Инфраструктура
 • безкоштовне навчання
 • платне навчання
 • гуртожитки
 • довузівська підготовка
 • військова кафедра
 • бібліотека
 • післядипломна освіта
 • аспірантура
 • докторантура
 • спортивна інфраструктура
 • їдальня
Адреса
Телефоны

Рівень аккредитації: 1

На підставі Постанови Ради Міністрів СРСР № 83 від 06.05.1954 року згідно з Наказом Міністерства чорної металургії УРСР за № 98 від 21.06.55 р. було створено Криворізький гірничий технікум з метою підготовки кадрів для північної групи рудників Криворізького басейну, що входили в той час у трест «Ленінруда». Гірничий технікум було засновано у 1955 році, коли держава ще «загоювала рани», нанесені Великою Вітчизняною війною. Щоб піднятися з руїн, державі був потрібен метал. А шлях його починається під землею. Гірничовидобувна промисловість мала велику потребу в спеціалістах, особливо середньої ланки: бригадирах, техніках, майстрах. У першому навчальному році в технікумі було 8 навчальних груп з трьох спеціальностей, всього 240 учнів і 18 викладачів, розміщувався технікум у пристосованому для навчання приміщенні гуртожитку. 1956 року почалося будівництво навчального корпусу на 960 місць і гуртожитку на 400 місць, а в 1959 році технікум почав роботу вже в новому корпусі. У джерел створення матеріально-технічної бази технікуму і формування педагогічного колективу стояв перший директор Шутенков Тихон Сергійович, який керував з 1955 до 1962 рр.


 


У 60 роки минулого століття колектив технікуму проводив величезну роботу по обладнанню кабінетів і лабораторій, створив прекрасний геологічний музей, збудував гірничий полігон з комплексом діючих гірничих машин, шахтним підйомом, водовідливними установками, навчальною електростанцією, стрілецьким тиром. До початку 70 років у технікумі вже навчалося на денному відділенні 1700 учнів і 480 – на вечірньому. 1970 року були збудовані навчально-виробничі майстерні на 180 місць, у 1978 році був зданий в експлуатацію навчально-лабораторний корпус на 1200 місць, а в 1980 році – їдальня на 220 посадкових місць. Поряд з ростом матеріальної бази зростав і педагогічний колектив, який багато працював над удосконаленням методик навчання, впроваджував у навчальний процес активних методів і форм викладання. Авторами нових методик, які ретельно вивчалися й активно втілювалися у життя в технікумі, були: Гапоненко О.Ю., Болотський В.М., Сторчевой А.О., Шиш А.Т. та ін. Минали роки, змінювалося життя, змінювалися потреби у спеціалістах, технікум чуйно реагував на потреби ринку, відкриваючи, або навпаки закриваючи, ті чи інші спеціальності. За роки існування технікум готував молодших спеціалістів за 18 спеціальностей, у тому числі з 1976 до 1994 років для 14 країн далекого зарубіжжя, а саме, Лаосу, Монголії, Афганістану, країн Африки і Латинської Америки.


 


Багато років гірничий технікум, який має потужну матеріальну базу, був базовим навчальним закладом у місті й регіоні, і координував методичну та інформаційну роботу в технікумах Кривого Рогу та Жовтих Вод, організовував міські огляди, конкурси, олімпіади, конференції тощо. У різні роки методичну роботу в технікумі очолювали методисти Гук О.Г., Горпенко С.О., Сафрончик Н.С., Горбман Ю.М., Сєрова О.І., зараз її здійснює методист Кобриць Любов Павлівна. Майже за 55 років технікум послідовно очолювали ще п'ять директорів: Войцеховський Тарас Григорович (з 1962 до 1968 рр.), Квартюк Василь Савелійович (з 1968 до 1972 рр.), Сторчевой Алім Олексійович (з 1972 до 1988 рр.), Шиш Анатолій Тимофійович (з 1988 до 2002 рр.), Посохов Олександр Ізотович (з 2002 р. дотепер).


 


Структура. Зараз технікум здійснює підготовку спеціалістів на трьох денних відділеннях: гірничому, політехнічному, загальноосвітньому; а також підготовчому та заочному відділеннях (завідувачі відділень відповідно Кремза М.О., Бізюк Л.І., Євсюкова Л.М, Ус І.В., Стаценко В.В.). Підготовка ведеться за 8 спеціальностями: «Технологія підземної розробки корисних копалин», «Технологія відкритої розробки корисних копалин», «Шахтне і підземне будівництво», «Експлуатація і ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв», «Маркшейдерська справа», «Конструювання, виробництво і технічне обслуговування виробів електронної техніки», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Економіка підприємства».


 


Навчально-виховний процес у технікумі відтворюють 89 викладачів, більшість з яких мають високий рівень професіоналізму: вищу кваліфікаційну категорію – 40,5% викладачів, першу – 22,5%, другу – 10%. Педагогічне звання «викладач-методист» мають 9 осіб. В організації навчально-виховної, практичної та господарської роботи провідна роль належить чотирьом заступникам директора: Шевченко Леонід Іванович – заступник директора з навчальної роботи, Магонова Тетяна Сергіївна – заступник директора з виховної роботи, Лисобик Олександр Сергійович – заступник директора з виробничого навчання, Бізюк Юрій Сергійович – заступник директора з адміністративно-господарської роботи.


 


За роки існування технікум підготував понад 14 000 спеціалістів – гірників, електромеханіків, шахтобудівників, маркшейдерів, геологів, бурильників, електронників, економістів та ін. Розташований у прекрасному мальовничому куточку міста, у зеленій зоні площею 9 гектарів, технікум живе своїм теперішнім життям, рухається вперед, планує своє майбутнє.

Факультети:

Спеціальності:

- будівництво та експлуатація будівель та споруд;
- економіка підприємства;
- експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання;
- конструювання, виробництво і технічне обслуговування виробів електронної техніки;
- маркшейдерська справа;
- технологія відкритої розробки корисних копалин;
- технологія підземної розробки корисних копалин;
- шахтне і підземне будівництво.

Факультеты и специальности

Выбрать
Planets АР Крым Винницкая область Волынская область Днепропетровская область Донецкая область Житомирская область Закарпатская область Запорожская область Ивано-Франковская область Киевская область Кировоградская область Луганская область Львовская область Николаевская область Одесская область Полтавская область Ровненская область Сумская область Тернопольская область Харьковкая область Херсонская область Хмельницкая область Черскасская область Черниговская область Черновицкая область
Выбрать
+ добавить еще одну
3000 грн.
Спеціаліст
Сброс параметров
Найти
Новости ВУЗов
 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Все новости