Рівень аккредитації: 2
Далекого 1922 року 1-го жовтня на базі напівзруйнованої садиби поміщика Нечаєва, що знаходилася в Залимані між Новопавлівкою і Чернишовою, розпочалося навчання в сільськогосподарській професійній школі. Незабаром вона буде перейменована в Червоногригорівський агрономічний політехнікум імені Т.Г. Шевченка. Навчалося в ньому більше 20 юнаків і дівчат. Уже в 1924 р. одержав дипломи технікуму перший випуск агрономів - садівників. Закінчили профшколу 23 випускники. Технічну допомогу надавало господарство, засноване в Апостолівському районі відомих полярним мандрівником Фрітьофом Нансеном. Воно виділило трактор. У технікумі було відкрито два відділення: землеробства і землевпорядкування. 1927 - 1938 рр. це роки великих реорганізацій в житті технікуму. У 1938 - 1940 рр. Нікопольський технікум агромеліорації. Директором технікуму був С.І. Дідик.
З початком Великої Вітчизняної війни студенти двох груп старших курсів були направлені в Нікопольський аероклуб, де в терміновому порядку вивчали основи бойової авіації і парашутну справу. Молодші курси відправили на риття окопів у район Кривого Рогу. В 1944 році колишню агрошколу було перейменовано в Нікопольський агролісомеліоративний і будівництва малих гідроелектростанцій технікум. У ці важкі часи директором технікуму деякий час був Ф.С. Рудобашта, з 1946 по 1962 роки - Д.Ф. Бурлін, який збудував це приміщення та гуртожиток №1. В 1957 р. було відкрито відділення механізації сільського господарства. У 1967 році став спеціалізуватися на гідромеліорації і механізації сільського господарства, в 1968 р. його було реорганізовано в технікум гідромеліорації, механізації й електрофікації сільського господарства. З 1962 по 1991 роки директором був М.Г. Доброродній, який закінчив цей технікум у 1947 році. Він зробив великий внесок в зростання його матеріально - технічної бази: будівництво лабораторій, гуртожитку №2, їдальні.
Сьогодні це вже вищий навчальний заклад ІІ рівня акредитації, директором якого ось уже більше 15 років є Відміник аграрної освіти України 3-го ступеню Свінтозельський О.О. Коледж має 96 аудиторій, лабораторій та кабінетів, навчально - виробничі майстерні, 2 гуртожитки, пункт технічної діагностики, навчальний полігон 7 га, 2 комп'ютерних кабінети на 35 місць. Є тут і змістовна бібліотека на 90 тис. примірників - книг, музей бойової та трудової слави, кабінет технічної творчості. У коледжі працює 51 викладач з вищою освітою, 30 інженерів різних спеціальностей. В цьому році відкрито електронну бібліотеку, яка приєднана до Інтернету. Сьогодні коледж готує техніків - механіків з експлуатації й ремонту автотракторної та с/г техніки з 1992 - 1993 рр. техніків - землевпорядників.
За роки існування навчального закладу підготовлено більше 15 тис. спеціалістів.
Коледж готує фахівців з вищою освітою за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст за спеціальностями:
5.10010201 «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва» кваліфікації технік-механік;
5.08010102 «Землевпорядкування» кваліфікації технік-землевпорядник.
Особи з базовою загальною середньою освітою приймаються на перший курс денного відділення коледжу для навчання за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти за спеціальністю «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва». Особи з повною загальною середньою освітою приймаються на денне відділення коледжу за спеціальністю «Землевпорядкування». Особи з повною загальною середньою освітою приймаються на перший курс заочного відділення коледжу для навчання за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста за спеціальністю «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва».