Рівень аккредитації: 4
До послуг студентів: екстернат; 11 навчальних корпусів; 5 гуртожитків, вартість проживання - 100 грн/міс; бібліотеки, інформаційно-комп'ютерний центр, спортивний комплекс, санаторій-профілакторій, спортивно-оздоровчий табір.
Єдиний спеціалізований багатопрофільний університет України засновано в 1930 році.
УДХТУ пропонує такі послуги:
Тут створені добре відомі школи з електрохімії, хімічних джерел струму, кераміки і скла, еластомерів, біологів і біостимуляторів органічної хімії, плазмохімії та ін.
5000 студентів університету можуть користуватись лекційними аудиторіями, інформаційним комп'ютерним центром та унікальним фондом наукової літератури в бібліотеці.
Навчання ведуть висококваліфіковані спеціалісти. В УДХТУ високий потенціал науково-викладацького персоналу. На 38 кафедрах - 454 викладачів, серед них 51 професор і доктор наук, 252 кандидати наук. На 18 випускаючих кафедрах готують бакалаврів, спеціалістів і магістрів за 28 спеціальностями денної, заочної та екстернатної форм. Результати докторських робіт В.І. Маркова, Ф.Й. Данилова, О.В. Просяника, Я.І. Білого, К.С. Бурмістрова, О.М. Шембель, В.І. Голеуса, М.В. Бурмістра, .В.М. Задорського, О.В. Штеменка, О.В. Харченка та ін. знайшли широке застосування у виробництві, розвиваються далі і стимулюють думки та пошуки.
Громадяни України і іноземних держав, які мають середню освіту, можуть бути прийняті до університету. Приймальна комісія працює круглий рік. Зарахування студентів проводиться щорічно в серпні.
Ступінь бакалавра з відповідних спеціальностей присвоюється студентам після оволодіння гуманітарними та загальноінженерними знаннями. Ступінь спеціаліста з основної спеціальності присвоюється всім випускникам з ступенем бакалавра і після додаткової теоретичної і практичної інженерної підготовки. Ступінь магістра з даної спеціальності присвоюється через рік випускникам з ступенем спеціаліста з додатковою розширеною теоретичною науковою та практичною підготовкою.
Університет бере участь в міжнародних наукових програмах підтримки наукового в рамках ІНТАС, в науковій та освітній програмі Інституту відкритого суспільства (США), в наукових програмах НАТО, підтримує вчених і ін. За останні два роки міжнародні наукові фонди і організації фінансували 15 міжнародних проектів і серед них деякі індивідуальні. Участь в спільних науково-дослідних проектах, дослідженнях і програмах студентського обміну, стажування співpобітників і студeнтів, вирішeння загальниx технічниx і науковиx проблeм спільнo з інозeмними вищими навчaльними закладaми тa інші заxоди вeдуть дo інтeграції УДХТУ в глoбальну оcвітню мерeжу.
На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра приймаються особи з повною загальною середньою освітою.
На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста приймаються особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра.
На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра приймаються особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або спеціаліста. Прийом на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста здійснюється за кошти фізичних (юридичних) осіб.
Вищий навчальний заклад ДВНЗ УДХТУ приймає на перший (зі скороченим терміном навчання) або другий (третій) курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, на визначену кількість місць для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за умови вступу на споріднений напрям підготовки, який визначається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2007 р. № 839 "Про затвердження переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста" та зазначається у цих Правилах прийому (додаток 3).
Вищий навчальний заклад ДВНЗ УДХТУ здійснює прийом студентів на старші курси у порядку переведення та поновлення в межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти України №245 від 15 липня 1996 року. Перевищення ліцензованого обсягу допускається лише у разі поновлення осіб, які повертаються після академічної відпустки.