Рівень аккредитації: 4
У кожного вищого навчального закладу є своя історія, якою він пишається, і той історичний поступ, що стає частиною життя багатьох людей, причетних до здобуття освіти і фаху.
1993 рік – рік народження навчального закладу, який став початком етапу становлення нашої Академії. Перші навчальні аудиторії розташовувалися у невеликій двохповерховій споруді, що знаходилася на території Морського саду. Далі були роки плідної праці над формуванням матеріальної бази, створенням структурних підрозділів, формуванням високопрофесійного викладацького складу, підвищенням іміджу навчального закладу, проведенням ліцензійних та акредитаційних експертиз. Все це оцінила адміністрація міста і, врахувавши потреби Академії у додаткових площах, в 1997 році передала закладу будівлю по вулиці Рози Люксембург (нині бульвар Адмиральський), 34.
Ця споруда мала дивовижну історію. Ще в 1873 році на цьому місці була заснована повна класична чоловіча гімназія. Своєю появою гімназія зобов’язана енергійній підтримці та ентузіазму своїх почесних піклувальників: заслуженого професора Новоросійського університету В.І. Лапшина та професора Академії Мистецтв І.К. Айвазовського. Тут свого часу навчалися К. Ф. Богаєвський, М. А. Волошин. До війни у цьому примішенні розташовувався технікум народів Сходу, педагогічний технікум, пізніше – учительський інститут. Із середини 50-х років XX століття – це льотний центр, у 80-ті роки – Будинок піонерів.
На жаль, наприкінці 80-х років велика пожежа сильно зруйнувала фасадну частину цієї споруди. Така спадщина дісталася навчальному закладу.
Але завдяки невичерпному ентузіазму керівництва, викладачів, студентів і багатьох підприємців у 1998 році парадний вхід приміщення було відкрито.
Історія цієї будівлі пов'язана з іменами таких видатних людей як І.К.Айвазовський, М.І.Цвєтаєва та сучасних провідних вчених, державних та господарських діячів – В.П.Череваня, Т.Т.Ковальчука, міського голови О.В.Бартенєва , В.Г.Панченка, П.С.Єщенка та багатьох інших.
Є чим пишатись!
Феодосійську фінансово-економічну академію було створено у 1993 році як філію Київського міжнародного інституту ринкових відносин та підприємництва – Центр “РИНОК” (нині Київський університет ринкових відносин). Економічна ситуація того часу визначила напрям освітньої діяльності нового навчального закладу у молодій державі, який вдало відображено у назві закладу.
Колектив Академії об'єднала спільна мета – прагнення бути лідером, йти до вершин впевнено і натхненно, аби досягти найвищих висот.
У 1997 році Феодосійська філія набула статусу інституту, а у 2005 році була перереєстрована у Феодосійську фінансово-економічну академію Київського університету ринкових відносин.
Згідно з рішенням Українського союзу промисловців і підприємців та Федерації роботодавців України, Академію у складі Київського університету ринкових відносин було визначено базовим навчальним закладом з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів, менеджерів, юристів і підприємців, які є членами зазначених спілок.
За роки існування Феодосійська фінансово-економічна академія Київського університету ринкових відносин стала провідним вищим навчальним закладом АР Крим з безперервною системою підготовки висококваліфікованих кадрів у галузях економіки та права.
Досягнення колективу Академії були відзначені як на міжнародному, загальнодержавному так і місцевому рівнях.
Відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України Феодосійська фінансово-економічна академія була акредитована за IV - найвищим - рівнем акредитації.
За результатами рейтингу, проведеного Міжнародним Центром ЮНЕСКО разом з МОН України, Академія в складі Київського університету ринкових відносин зайняла 46 місце серед 951 вищого навчального закладу України, а за кваліфікаційною групою “Економічне управління і торгівля” – почесне 6 місце.
Керівництво Феодосії гідно оцінило внесок Академії у вирішення соціально-економічних проблем міста і визнало її склад, в особі керівника закладу, переможцем конкурсу “Кращий роботодавець”.
Протягом останніх років Академія традиційно посідає перше місце у номінації “Виший навчальний заклад” у конкурсі “Краща фірма – вибір читачів”, який проводять засоби масової інформації серед пересічних громадян міста.
Для абітурієнтів з атестатами про повну загальну середню освіту необхідною умовою для вступу до Академії є участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО). Результати ЗНО, подані в сертифікаті Українського центру оцінювання якості освіти, будуть зараховуватися як вступні випробування до Академії. Абітурієнт, що вступає на освітньо-кваліфікаційний рівень "бакалавр", надає сертифікат із результатами ЗНО зі 3-х предметів:
"Облік і аудит" та "Фінанси і кредит":
"Менеджмент":
"Правознавство":
Абітурієнт, що вступає на освітньо-кваліфікаційний рівень "молодший спеціаліст" за спеціальністю "Правознавство", надає сертифікат із результатами ЗНО зі двох предметів: Українська мова і література та Історія України або Географія.
Особи, які отримали повну загальну середню освіту до введення зовнішнього незалежного оцінювання, тобто у 2007 р. і раніше, приймаються до Академії на денну та заочну форми навчання без сертифікатів згідно з результатами вступних іспитів із предметів:
"Облік і аудит" та "Фінанси і кредит":
"Менеджмент":
"Правознавство":
Вступники з дипломом молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста відповідного напряму для продовження навчання за наступним освітньо-кваліфікаційним рівнем складають фахові вступні випробування у формі письмового тестування. Для вступу до магістратури - додатковий іспит з іноземної мови.