Вінницьке училище культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича
Vukm
Голосовать:
Инфраструктура
 • безкоштовне навчання
 • платне навчання
 • гуртожитки
 • довузівська підготовка
 • військова кафедра
 • бібліотека
 • післядипломна освіта
 • аспірантура
 • докторантура
 • спортивна інфраструктура
 • їдальня
Адреса
Телефоны

Рівень аккредитації: 1

 Як «злилися» два абсолютно несхожих навчальних заклади, які є принципово різні і за методами навчання, і за кількістю предметів та годин, і за напрямками підготовки фахівців – нікого не цікавило. Виникло лише багато зайвих проблем як у нас, так і у тульчинців.


   Час рухався вперед. Училище культури і мистецтв відкрило ще один відділ, необхідність якого в області давно назрівала – хореографічний – у 2000 році, а у 2001 році після довгої перерви знову відновився вокальний відділ.
Згідно з рішенням Вінницької обласної Ради 3 скликання 4 сесії від 26.07 2002 № 50 та рішенням Вінницької обласної Ради 4 скликання 4 сесії від 07.11 2002 № 99 Тульчинська філія відокремлена в окремий структурний підрозділ, а училище перейменовано на комунальний вищий навчальний заклад “Вінницьке училище культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича ”.


   З 2004 року директор Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича був призначений Городинський Станіслав Станіславович  заслужений артист України, співак, композитор. У 1999 році він був відзначений особистою Подякою Президента України і нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України. Автор більше ста естрадних пісень, кількох десятків обробок українських народних пісень для народного хору та вокальних ансамблів. Станіслав Станіславович є лауреатом та володарем Гран-прі декількох міжнародних та всеукраїнських фестивалів естрадної пісні, а пісня “Українцям” на слова Ніни Шаварської стала переможцем Всеукраїнського радіофестивалю “Пісня року”, переможець конкурсів на звання „Людина року” у номінації “Діяч культури та мистецтва року” (м. Вінниця - 2000 р.), у номінації „Митець” (м. Вінниця - 2005 р.). Відповідно до розпорядження голови Вінницької облдержадміністрації занесений на обласну Дошку пошани „Праця і звитяга вінничан” з нагоди 15-ї річниці незалежності України (у 2006 році). У 2006 році відзначений особистою Подякою голови Служби Безпеки України за значний особистий внесок у справу утвердження та зміцнення державної безпеки України.


   Про рівень викладацької та концертної роботи закладу свідчать чисельні перемоги на престижних конкурсах, фестивалях і конференціях. Ось приклади лише за останні роки: завжди з перемогами повертаються наші народники з Всеукраїнського конкурсу «Провесінь» у Кіровограді, Міжрегіонального конкурсу виконавців у Донецьку, з конкурсу в польському місті Санок; здобувають перемоги у Донецьку, Львові, Маріуполі студенти струнного відділу; студенти духового відділу перемагають на конкурсах у Рівному, Полтаві, Умані; піаністи отримують звання лауреатів на конкурсах в Херсоні, Харкові, Новій Каховці, Донецьку; студенти вокального відділу радують своїми перемогами у Києві, Одесі, Івано-Франківську, Ніжині, Рівному. Вокальні ансамблі брали участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі українського солоспіву ім. В.І. Заремби в м. Хмельницькому і вибороли гран-прі у 2002 році («Мальви», керівник Куркова З.В.), 2-ге місце – у 2003 році («Перлина», керівник Драченко Т.М.), чоловічій ансамбль «Бревіс» (керівник Кушка Я.С.) – 2-ге місце на конкурсі «Сурми звитяги» у Львові. Лауреатами конкурсів ставали і наші творчі колективи: хор (диригент Бабошина О.І.), оркестр народних інструментів (диригент Муращенко Г.Н.).


   В училищі проводиться велика наукова робота. Всі викладачі пишуть методичні розробки з питань професійного виконавства, музичної педагогіки та психології, історії та теорії музичного мистецтва, складають програми з нових дисциплін, творчо переосмислюють застарілі програми. Викладач Я.С. Кушка написав посібник «Методика музичного виховання» (перша редакція видана у 2003 році, друга – в 2007). У 2006 році отримала гриф Міністерства культури створена ним програма з «Методики музичного виховання». Недавно вийшов з друку складений З.В. Курковою збірник пісень для жіночого ансамблю «Співає вокальний ансамбль «Мальви». Упорядником репертуарної збірки музичних творів «Вокальні ансамблі» у 2005 році виступила Т.М. Драченко (у співавторстві з Д.В. Тукало). Значним здобутком в збагаченні гітарного репертуару став збірник творів “Подарунки” – автор С.М. Селезньов. Протягом 2000-2006 років викладач Н.М. Кушка написала ряд брошур про творчість М.Д. Леонтовича, Г.М. Давидовського, Ф. Ліста, пов’язану перш за все з Вінниччиною і спрямованих на методичну допомогу викладачам музичної літератури в ДМШ, в училищах культури і мистецтв, музично-педагогічному факультеті ВДПУ. Викладач педагогіки і психології С.В. Ковальова видала навчальний посібник «Як навчитися легко вчитися».


   В наукових пошуках викладачів та студентів нашого навчального закладу велику роль відіграють Всеукраїнські та регіональні конференції різного тематичного спрямування. Так, в Кіровограді (1998) на конференції, присвяченій музиці романтиків, побувала викладач фортепіанного відділу Т.М. Григор’єва з доповіддю про перебування Ф. Ліста у Воронівцях на Вінниччині, представивши матеріали, знайдені у Вінницькому обласному архіві музикознавцем Н.М. Кушкою. Сама ж Кушка Н.М. виступала на декількох всеукраїнських конференціях, зокрема, у 1999 році в Києві з темою про становлення і розвиток професійної музичної освіти у Вінниці (також на матеріалах архіву). Активний учасник музикознавчих конференцій (Київ, Одеса, Луцьк) – С.П. Поляковська. Її доповідь у Києві про сучасний безсюжетний балет на основі творчості нашого колишнього випускника Д. Поліщука була удостоєна права бути надрукованою у науковому збірнику статей «Київське музикознавство» за 2006 рік.


З великим успіхом за останні п’ять років виступали студенти-теоретики на науково-практичних конференціях у Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Харкові. Брали участь у цих конференціях студенти фортепіанного та струнного відділів.


Об’єднує всіх, хто займається наукою в училищі, студентське наукове товариство, яке багато років очолювала Н.Г. Кузьменко, а тепер – Н.Я. Фіськова. Члени товариства збираються регулярно для заслуховування доповідей, рефератів, курсових робіт, наукових звітів, спостережень, для відзначення музичних свят і ювілеїв композиторів. В рамках СНТ проводяться конкурси та олімпіади з музичної літератури (організатори Т.М. Оліферович, О.Ю. Мельничук, С.М. Євдокімова). З 2000 року по 2007 випускався журнал творчих робіт студентів «Сузір’я муз» (головний редактор Кушка Н.М.).


   В 1997 році в училищі створений навчальний методичний кабінет, який очолює Войко Н.Л. З моменту створення методкабінет став центром вирішення всіх методичних проблем, які виникають в училищі. На базі кабінету працює методична рада, до складу якої входять завідуючі цикловими комісіями та викладачі-методисти. Методкабінет надає активну організаційну та методичну допомогу початковим спеціалізованим мистецьким навчальним закладам області. На його базі створена одна з найбагатіших відеотек серед навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації мистецького напряму.


   Сучасне Вінницьке училище культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича продовжує кращі традиції музичної історії. Ведеться активна музично-просвітницька робота в місті та області. Концерти викладачів та студентів нашого закладу постійно збирають у великому та малому залах багато зацікавлених слухачів. Наші колективи та окремі виконавці дають концерти і за межами закладу. Знову налагодились зв’язки із Келецьким воєводством: восени 2006 року ми приймали гостей з музичного коледжу ім. Л. Ружицького, відбувся обмін успішними концертними виступами; невдовзі до Кельце виїхала група наших виконавців, а через деякий час – нова подорож з виступами і екскурсіями до м. Кракова і м. Сандомежа (Польща).


   Напередодні свого 50-річчя училище перебудовується. Відремонтовано в сучасному стилі вестибюль та перший поверх з усіма кабінетами, малий зал, бібліотека, клас хореографії, кабінет української музики та фольклору, методкабінет, спортивний зал. Проведено реекспозицію музею училища, відкрито камерний зал, фонотека обладнана комп’ютерами, новими музичними центрами, дисками різних форматів, Інтернетом, класом для самостійного індивідуального прослуховування музики тощо. Знову після великої перерви всіх бажаючих годує студентська їдальня. У вестибюлі працює супутникове телебачення, завдяки якому студенти мають нагоду ознайомитись з кращими набутками світового мистецтва.Старовинні історичні традиції музичного життя Вінниці, великий творчий досвід викладачів Вінницького училища культури та мистецтв, вагомі творчі досягнення – ось той фундамент, на якому творчо зростає молодь, що приходить до нас вчитися прекрасному. У колектива Вінницького училища культури і мистецтв великі творчі перспективи, плани, задуми, ідеї. Кушка Н.М., викладач теоретичного відділу.

Факультети:

Спеціальності:

5.020201 «Театральне мистецтво»;

5.020202 «Хореографія»;

5.020205 «Музичне мистецтво» за спеціалізаціями «Фортепіано», «Оркестрові струнні інструменти», «Оркестрові духові та ударні інструменти», «Народні інструменти», «Спів», «Хорове диригування», «Теорія музики».

Факультеты и специальности

Условия поступления

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ
з фахових дисциплін для вступників до Вінницького училища культури і мистецт
ім. М.Д. Леонтовича

 

Спеціальність “Музичне мистецтво”
Спеціалізація “Фортепіано”


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З ФАХУ

Вступник повинен виконати:

а) один поліфонічний твір три-чотириголосного складу;

б) два етюди на різні види техніки;

в) один твір великої форми (рондо, варіації, одну-дві частини сонати або концерту);

г) одну п’єсу кантиленного характеру;

д) прочитати з листа п’єсу за 4-й – 5-й класи ДМШ.

Екзаменаційна комісія має право на проведення додаткового розділу іспиту - виконання гам та арпеджіо.

В екзаменаційній програмі вступник повинен виконати один-два твори українських композиторів.

Вступники екзаменуються у відповідності до вимог, розроблених для спеціалізації “Фортепіано”, при цьому вони повинні продемонструвати більш глибокі знання програми сольфеджіо для ДМШ та вільно володіти всіма практичними навичками курсу (слуховий аналіз; спів інтервалів та акордів з розв’язанням, читання сольфеджіо з листа; побудова та розв’язання інтервалів і акордів за фортепіано; орієнтація в тональностях тощо).
СОЛЬФЕДЖІО ТА МУЗИЧНА ГРАМОТА ДЛЯ ПІАНІСТІВ ТА СТРУННИКІВ

(скрипка, альт, віолончель)

Для вступників на спеціалізацію “Фортепіано” та “Оркестрові струнні інструменти (скрипка, альт, віолончель)” екзаменаційні вимоги з сольфеджіо та музичної грамоти встановлюються в обсязі програми з сольфеджіо ДМШ для спеціальностей з семирічним строком навчання.

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З СОЛЬФЕДЖІО

І. Написати одноголосний диктант на протязі 25 хвилин в мажорній або в мінорній тональності у формі періоду (8-10 тактів) з нескладним ритмом (прості види синкоп, тріолі, ноти з крапкою) та хроматизмами (ладова альтерація, прохідні, допоміжні хроматичні звуки, відхилення) в розмірі - 2/4 , ¾ або 4/4; диктується 10 разів.

2. Проспівати гаму: мажорну (натуральну та гармонічну) або мінорну (натуральну, гармонічну, мелодичну).

3. Проспівати в тональності:

а) ступені;

б) інтервали з розв’язанням: діатоничні, характерні та тритони;

в) акорди з розв’язанням (тризвуки головних ступенів та їх обернення, D7 та його обернення, зм.VІІ7, МVІІ7, ІІ7);

4. Проспівати від звуку вверх та вниз окремі інтервали та акорди, які вказані в п.3б та п.3в.

5. Визначити на слух:

а) лади (мажор 2-х видів, мінор 3-х видів), окремі тетрахорди, ступені;

б) інтервали та акорди від звуку (у відповідності до інтонаційних вправ п.3);

в) інтервали та акорди в тональності, окремо та в послідовності (п.3).

6. Проспівати з листа незнайому мелодію з тактуванням (диригуванням) у розмірах 2/4, 3/4, 4/4 в обсязі 8-10 тактів (мелодичні та ритмічні труднощі ті, що в п.1).
ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З МУЗИЧНОЇ ГРАМОТИ

1. Знати вживані правила та знаки нотації, літерні позначення звуків, назви октав на фортепіанній клавіатурі.

2. Знати основні види метру. Вміти групувати довжини в простих розмірах.

3. Зіграти на фортепіано (називаючи звуки) мажорну (2-х видів) та мінорну (3-х видів) гаму. Називати ключові знаки мажорної та мінорної тональності, знаки альтерації гармонічного мажору та гармонічного і мелодичного мінору, літерні позначення тональностей. По вказаному ступеню гами (головному або побічному) визначити тоніку мажорної або мінорної тональності.

4. Знати квінтове коло тональностей, паралельні, одноіменні та енгармонічні тональності.

5. Побудувати та визначити інтервали в межах октави (чисті, великі, малі, тритони, характерні). Енгармонічно замінювати даний інтервал, розв’язувати дисонуючі інтервали в консонуючі.

6. В тональностях гармонічного мінору та мажору назвати або зіграти на фортепіано збільшені та зменшені інтервали (тритони, характерні), розв’язати їх. По вказаному інтервалу (тритону або характерному) визначити тональності (мажорні та мінорні), в яких цей інтервал може зустрітися.

7. Будувати від даного звуку та в тональності акорди: тризвуки (великі, малі, збільшені, зменшені), мажорні та мінорні секстакорди, квартсекстакорди, септакорди (МВ7,МЗм7, Зм7, ММ7). Дисонантні акорди розв`язувати.

8. Читати хроматичні гами мажору та мінору, визначати споріднені тональності.ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З МУЗИЧНОЇ ГРАМОТИ

1. Нотне письмо. Назви октав.

Метр, ритм, розмір.

Прості розміри. Групування у простих розмірах

Складні, мішані розміри.

Ритмічні групи: тріоль, синкопа, пунктирний ритм.

Лад. Мажорний лад. Види мажору.

Мінорний лад. Види мінору.

Інтервали. Прості інтервали. Обернення, енгармонізм, розв’язання інтервалів.

Квінтове коло мажорних та мінорних тональностей. Паралельні, одноіменні, енгармонічні тональності.

Позначення тональностей латинськими буквами.

Інтервали на ступенях мажорного та мінорного ладів.

Тритони (4).

Характерні інтервали (4).

Акорди. Види акордів. 4 види тризвуків.

Обернення тризвуків. Головні тризвуки ладу з оберненнями, К64.

Збільшені та зменшені тризвуки в ладу з розв’язанням.

Септакорди. Види септакордів.

D7 з оберненнями (МВ7).

ІІ7 (ММ7, МЗм7).

VІІ7 (МЗм7, Зм7).

Тризвуки на ступенях мажорного та мінорного ладу.

Неакордові звуки (хроматичні прохідні та допоміжні звуки).

Альтерація в ладу.

Відхилення, модуляція.

Хроматична гама.

Транспозиція.

Динаміка, темпи.

Музичний синтаксис, музичні терміни.

Зразок білета

1. Метр, ритм, розмір. Прочитати хроматичний Es-dur .

2. Проспівати від звука “b”: МВ2; В64; Зб.53; м.3 ¯, м.7, гармонічний мажор.

3. В тональності Аs-dur:зм.7; в.3; T- УІІ7-D65½T- S6 - S½K64-D- D7½T .

4. Спів з листа, слуховий аналіз.

Зразок слухового аналізу:

1. Фонізм: натуральний мінор, м.6, зм. 7,зб.5, ММ7, М64;

2. Ступені в ладу: ІІІ, ІІ, ІІ-, І, ІУ+, У, УІІ, І;

3. Інтервали в ладу: - ½ - ½ - VIIзм.7 ½ Іч.5½

4. Послідовність: t6 – ІІ7 ½ t6 – s6½K64– D7 ½ t – S64½ t½

5. Музична фраза (заспівати сольфеджіо з двох програвань)


 


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ
з фахових дисциплін для вступників до Вінницького училища культури і мистецтв

ім. М.Д. Леонтовича


Спеціальність “Музичне мистецтво”
Спеціалізація “ОРКЕСТРОВІ СТРУННІ ІНСТРУМЕНТИ”


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З ФАХУ

Вступник повинен виконати:

КЛАС СКРИПКИ:

а) дві триоктавні гами (мажорну та мінорну) в помірному темпі ( по 4, 8, 12,

24 звуки легато) та арпеджіо (по 3 і 9 звуків легато);

б) мажорні та мінорні гами в терцію, сексту, октаву в межах перших трьох

позицій (по 1 та 2 звуки легато) в помірному темпі;

в) два етюди на різні види техніки;

г) один твір великої форми (одну-дві частини сонати або концерту);

д) одну п’єсу (бажано віртуозного характеру).


КЛАС АЛЬТА:

а) дві триоктавні гами (мажорну та мінорну) в помірному темпі ( по 4, 8, 12,

24 звуки легато) та арпеджіо (по 3 і 9 звуків легато);

б) мажорні та мінорні гами в терцію, сексту, октаву в межах перших позицій

(по 1 та 2 звуки легато) в помірному темпі;

в) два етюди на різні види техніки;

г) один твір великої форми (одну-дві частини сонати або концерту);

д) одну п’єсу (бажано віртуозного характеру).


КЛАС ВІОЛОНЧЕЛІ:

а) дві триоктавні гами (мажорну та мінорну) по 4, 8, 12, 24 звуків легато та

арпеджіо в помірному темпі;

б) мажорні та мінорні гами в терцію, сексту, октаву (по 1 та 2 звуки легато)

в помірному темпі;

в) два етюди на різні види техніки;

г) один твір великої форми (одну-дві частини сонати або концерту);

д) одну п’єсу.
КЛАС КОНТРАБАСУ:

а) одну гаму;

б) один етюд;

в) дві різнохарактерні п’єси або нескладний твір великої форми.


СОЛЬФЕДЖІО ТА МУЗИЧНА ГРАМОТА для КОНТРАБАСИСТІВ

Для вступників на спеціалізацію “Оркестрові струнні інструменти” (контрабас) екзаменаційні вимоги з сольфеджіо та музичної грамоти встановлюються в обсязі програми з сольфеджіо ДМШ для спеціальностей з п`ятирічним строком навчання.

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З СОЛЬФЕДЖІО

1. Написати одноголосний диктант на протязі 25-30 хвилин в межах 8 тактів, діатонічний, в натуральному мажорі або одному з видів мінору; розміри: 2/4, 3/4, 4/4; диктується 12 разів; ритмічні труднощі: половинні ноти з крапкою, чверті, восьмі, чверть з крапкою та восьма, чотири шістнадцяті, восьма з крапкою та шістнадцята, тріолі, проста синкопа.

2. Проспівати гаму: мажорну (натуральну), мінорну (натуральну, гармонічну, мелодичну) до 4-х знаків в ключі.

3. Проспівати в тональності:

а) ступені;

б) інтервали з розв’язанням (діатоничні, характерні зб.2, зм.7, зб.5, зм.4, тритони між ІУ-УІІ ступенями мажору та ІУ-УІІ+ гармонічного мінору);

в) акорди (тризвуки головних ступенів та їх обернення, D7 та його обернення з розв’язанням).

4. Проспівати від звуку вверх та вниз окремі інтервали та акорди, які позначені в п.3 б) та п.3 в).

5. Визначити на слух:

а) лади (мажор, мінор 3-х видів), окремі тетрахорди, ступені;

б) інтервали та акорди від звуку (відповідно до інтонаційних вправ п.3);

в) інтервали та акорди в тональності, окремо та в послідовності;

6. Проспівати незнайому мелодію з листа з тактуванням (диригуванням) в тональності до 2-х знаків обсягом 8-10 тактів (мелодичні та ритмічні труднощі – відповідно до диктанту).
ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З МУЗИЧНОЇ ГРАМОТИ

1. Знати вживані правила та знаки нотації, мажорні та мінорні тональності до 4-х знаків в ключі.

2. Будувати від указаного звуку вверх та вниз мажорні, мінорні тризвуки та їх обернення, D7 з оберненнями та ввідні септакорди.

3. Будувати та визначити великі, малі, чисті інтервали та тритони в межах октави (від заданого звуку і в тональності).

4. Будувати в тональностях до 4-х ключових знаків головні тризвуки та їх обернення, D7 та його обернення.
ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З МУЗИЧНОЇ ГРАМОТИ


1. Нотне письмо. Назви октав.

Метр, ритм.

Розміри. Прості розміри.

Лад. Мажорний лад. Види мажору. Тональності до 4-х знаків.

Мінорний лад. Види мінору. Тональності до 4-х знаків.

Інтервали. Малі, великі, чисті інтервали.

Тритони (2).

Характерні інтервали (4).

Акорди. Мажорні та мінорні тризвуки з оберненнями.

D7 з оберненнями та розв’язанням.

Ввідні септакорди.

Головні тризвуки ладу з оберненнями. К.

Ритмічні групи: тріоль, синкопа, пунктирний ритм.

Інтервали на ступенях мажору та мінору.

Динаміка.

Музичний синтаксис.


Зразок білета:

1. Характерні інтервали.

В тональності В-dur побудувати D2 з розв’язанням.

2. В тональності g-moll заспівати: в.3; м.5; послідовність: t – S64½t – D6 ½ t ½

· 3. Від звука “ e ” заспівати: мелодичний мінор, М53; МВ43; ч.5; м.2 ¯.

4. Спів з листа, слуховий аналіз.


Зразок слухового аналізу:

1. Фонізм: М6 , МВ7, зб.4, натуральний мінор;

2. Ступені в ладу: І, ІІІ, ІУ, УІІ, І;

3. Інтервали в ладу: - ½ - ½

4. Послідовність: T – T6 ½ D7 – D ½ T ½

5. Музична фраза (заспівати сольфеджіо з двох програвань).


 


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ
з фахових дисциплін для вступників до Вінницького училища культури і мистецт
ім. М.Д. Леонтовича

 
Спеціальність “Музичне мистецтво”
Спеціалізація “Оркестрові духові та ударні інструменти”


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З ФАХУ

Вступник повинен виконати:

З класу духових інструментів


а) дві гами (мажорну та мінорну) до 4-х знаків у ключі штрихами стаккато та

легато в помірному темпі;

б) один етюд;

в) одну-дві п’єси (у тому числі кантиленного характеру) або частини з циклічного твору.


З класу ударних інструментів

Виконати на ксилофоні:

а) дві гами (мажорну та мінорну) до 4-х знаків у ключі в помірному темпі та арпеджіо;

б) один етюд;

в) одну-дві п’єси або частини з циклічного твору.


Виконати на малому барабані:


а) ритмічні фігури (на два, на три, ритмічні комбінації);

б) один-два етюди.


 


 
ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ
з фахових дисциплін для вступників до Вінницького училища культури і мистецт
ім. М.Д. Леонтовича 


Спеціальність “Музичне мистецтво”
Спеціалізація “Народні інструменти”


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З ФАХУ

З класу баяну, акордеону.

1. Дві гами три-чотириоктавні (мажорні або мінорні), арпеджіо, акорди.

2. Поліфонічний твір.

3. Етюд.

4. Один твір великої форми (рондо, варіації, 1-2 частини сонати чи концерту).

5. Одна п`єса.

6. Обробка народної пісні або танцю.

З класу чотириструнної домри,

шестиструнної гітари.

1. Дві двооктавні гами (мажорні та мінорні) та арпеджіо.

2. Один етюд.

3. Дві різнохарактерні п`єси.


З класу бандури.

1. Гами та арпеджіо до 4 знаків.

2. Один етюд.

3. Два інструментальні твори різні за характером.

4. Українську пісню.


В екзаменаційній програмі на спеціалізацію «Народні інструменти» вступник повинен виконати один-два твори українських композиторів.

СОЛЬФЕДЖІО ТА МУЗИЧНА ГРАМОТА
Для народників та духовиків

Для вступників екзаменаційні вимоги з сольфеджіо та музичної грамоти встановлюються в обсязі програми з сольфеджіо ДМШ для спеціальностей з п’ятирічним строком навчання.

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З СОЛЬФЕДЖІО

1. Написати одноголосний диктант на протязі 25-30 хвилин в межах 8 тактів, діатонічний, в натуральному мажорі або одному з видів мінору; розміри: 2/4, 3/4, 4/4; диктується 12 разів; ритмічні труднощі: половинні ноти з крапкою, чверті, восьмі, чверть з крапкою та восьма, чотири шістнадцяті, восьма з крапкою та шістнадцята, тріолі, проста синкопа.

2. Проспівати гаму: мажорну (натуральну), мінорну (натуральну, гармонічну, мелодичну) до 4-х знаків в ключі.

3. Проспівати в тональності:

а) ступені;

б) інтервали з розв’язанням (діатоничні, характерні зб.2, зм.7, зб.5, зм.4, тритони між ІУ-УІІ ступенями мажору та ІУ-УІІ+ гармонічного мінору);

в) акорди (тризвуки головних ступенів та їх обернення, D7 та його обернення з розв’язанням).

4. Проспівати від звуку вверх та вниз окремі інтервали та акорди, які позначені в п.3 б) та п.3 в).

5. Визначити на слух:

а) лади (мажор, мінор 3-х видів), окремі тетрахорди, ступені;

б) інтервали та акорди від звуку (відповідно до інтонаційних вправ п.3);

в) інтервали та акорди в тональності, окремо та в послідовності;

6. Проспівати незнайому мелодію з листа з тактуванням (диригуванням) в тональності до 2-х знаків обсягом 8-10 тактів (мелодичні та ритмічні труднощі – відповідно до диктанту).

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З МУЗИЧНОЇ ГРАМОТИ

1. Знати вживані правила та знаки нотації, мажорні та мінорні тональності до 4-х знаків в ключі.

2. Будувати від указаного звуку вверх та вниз мажорні, мінорні тризвуки та їх обернення, D7 з оберненнями та ввідні септакорди.

3. Будувати та визначити великі, малі, чисті інтервали та тритони в межах октави (від заданого звуку і в тональності).

5. Будувати в тональностях до 4-х ключових знаків головні тризвуки та їх обернення, D7 та його обернення.

6. 1.Нотне письмо. Назви октав.

Метр, ритм.

Розміри. Прості розміри.

Лад. Мажорний лад. Види мажору. Тональності до 4-х знаків.

Мінорний лад. Види мінору. Тональності до 4-х знаків.

Інтервали. Малі, великі, чисті інтервали.

Тритони (2).

Характерні інтервали (4).

Акорди. Мажорні та мінорні тризвуки з оберненнями.

D7 з оберненнями та розв’язанням.

Ввідні септакорди.

Головні тризвуки ладу з оберненнями. К.

Ритмічні групи: тріоль, синкопа, пунктирний ритм.

Інтервали на ступенях мажору та мінору.

Динаміка.

Музичний синтаксис.


Зразок білета:

1. Характерні інтервали.

В тональності В-dur побудувати D2 з розв’язанням.

2. В тональності g-moll заспівати: в.3; м.5; послідовність:

t – S ½t – D6 ½ t ½

3. Від звука “ e ” заспівати: мелодичний мінор, М; МВ; ч.5; м.2 ¯.

4. Спів з листа, слуховий аналіз.


Зразок слухового аналізу:

1. Фонізм: М6 , МВ7, зб.4, натуральний мінор;

2. Ступені в ладу: І, ІІІ, ІУ, УІІ, І;

3. Інтервали в ладу: - ½ - ½

4. Послідовність: T – T6 ½ D7 – D ½ T ½

5. Музична фраза (заспівати сольфеджіо з двох програвань).


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ
з фахових дисциплін для вступників до Вінницького училища культури і мистецт
ім. М.Д. ЛеонтовичаСпеціальність “Музичне мистецтво”
Спеціалізація “ХОРОВЕ ДИРИГУВАННЯ”


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З ФАХУ

1. Перевірка вокальних даних і визначення типу голосу.

Спів двох пісень різного характеру, бажано народних, без супроводу; або:

а) пісня без супроводу;

б) пісня шкільного репертуару, можливо під власний акомпанемент.

2. Визначення на слух, побудова і спів:

а) окремо взятих тризвуків (декілька підряд);

б) тризвуків (маж, мін, зменш, збільш) та обернення (тільки маж, мін.);

в) інтервалів (вгору та вниз);

г) гам маж. та мін. (всі види до 7 знаків);

д) Д7 та його обернення в ладу і від звуку;

е) малого та зменшеного септакордів УІІ ст. (основний вид);

ж) гармонічні послідовності.

3. Музична пам’ять: повторити голосом коротку мелодію, яку заграв екзаменатор.

4. Ритм – повторити декілька ритмічних фігур.

5. Знати питання з теорії музики в обсязі музичної школи.

6. Виконати програму на фортепіано чи баяні.


Примірний список пісень, рекомендованих для виконання:

Для високих голосів: Для низьких голосів:


“Десь тут була Подоляночка” “Ой, вербо, вербо”

“Дівка в сінях стояла” “Ой ти знав, нащо брав”

“Ой летіла горлиця” “Котику сіренький”

“В кінці греблі шумлять верби” “І шумить, і гуде”

“Ой, співаночки мої” “Мала мати одну дочку”

“Віють вітри, віють буйні” “Взяв би я бандуру”

“Дощик” “Якби мені не тиночки”

“Ой, за гаєм, гаєм” “Лугом іду, коня веду”

СОЛЬФЕДЖІО ТА МУЗИЧНА ГРАМОТА

Для вступників на спеціальність “Хорове диригування”екзаменаційні вимоги з сольфеджіо та музичної грамоти встановлюються в обсязі програми з сольфеджіо ДМШ для спеціальностей з семирічним строком навчання.


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З СОЛЬФЕДЖІО

І. Написати одноголосний диктант на протязі 25 хвилин в формі періоду (8-10 тактів) в мажорній або в мінорній тональності, з нескладним ритмом (прості види синкоп, тріолі, ноти з крапкою) та хроматизмами (ладова альтерація, прохідні, допоміжні хроматичні звуки, прості відхилення). Розміри: 2/4 , 3/4, 4/4; диктується 10 разів.

2. Проспівати гаму: мажорну (натуральну та гармонічну) або мінорну (натуральну, гармонічну, мелодичну).

3. Проспівати в тональності:

а) ступені;

б) інтервали з розв’язанням: діатоничні (в тому числі – характерні та тритони);

в) акорди з розв’язанням (тризвуки головних ступенів та їх обернення, D7 та його обернення, зм.УІІ7, МУІІ7, ІІ7);

4. Проспівати від звуку вверх та вниз окремі інтервали та акорди, які вказані в п.3б та 3в.

5. Визначити на слух:

а) лади (мажор 2-х видів, мінор 3-х видів), окремі тетрахорди, ступені;

б) інтервали та акорди від звуку (у відповідності до інтонаційних вправ п.3);

в) інтервали та акорди в тональності, окремо та в послідовності (див п.3).

6. Проспівати з листа незнайому мелодію з тактуванням (диригуванням) у розмірах 2/4, 3/4, 4/4 в обсязі 8-10 тактів (мелодичні та ритмічні труднощі ті, що в п.1).

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З МУЗИЧНОЇ ГРАМОТИ

1. Знати вживані правила та знаки нотації, буквені позначення звуків, назви октав на фортепіанній клавіатурі.

2. Знати основні види метру. Вміти групувати довжини в простих тактах.

3. Зіграти на фортепіано (називаючи звуки) мажорну (2-х видів) та мінорну (3-х видів) гаму. Називати ключові знаки мажорної та мінорної тональності, знаки альтерації гармонічного мажору та гармонічного і мелодичного мінору, буквенні позначення тональностей. По вказаному ступеню гами (головному або побічному) визначити тоніку мажорної або мінорної тональності.

4. Знати квінтове коло тональностей, паралельні, одноіменні та енгармонічні тональності.

5. Побудувати та визначити інтервали в межах октави (чисті, великі, малі, тритони, характерні). Енгармонічно замінювати даний інтервал, розв’язувати дисонуючі інтервали в консонуючі.

6. В тональностях гармонічного мінору та мажору назвати або зіграти на фортепіано збільшені та зменшені інтервали (тритони, характерні), розв’язати їх. По вказаному інтервалу (тритону або характерному) визначити тональності (мажорні та мінорні), в яких цей інтервал може зустрітися.

7. Будувати від даного звуку та в тональності акорди: тризвуки (великі, малі, збільшені, зменшені), мажорні та мінорні секстакорди, квартсекстакорди, септакорди (МВ7,МЗм7, Зм7, ММ7). Дисонантні акорди розв`язувати.

8. Читати хроматичні гами мажору та мінору, визначати споріднені тональності.

ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З МУЗИЧНОЇ ГРАМОТИ

Метр, ритм, розмір. Групування в простих розмірах.

Складні, змішані розміри.

Ввідні септакорди.

Транспозиція. Темпи.

Збільшені та зменшені тризвуки в ладу з розв’язанням.

Інтервали. Розв’язання інтервалів.

Квінтове коло тональностей. Позначення тональностей латинськими літерами.

Музичний синтаксис.

Мінорний лад. Види мінору.

Тритони.

Характерні інтервали.

Акорди. Види акордів. 4 види тризвуків.

Тризвуки на ступенях мажорного та мінорного ладу.

Лад. Мажорний лад. Види мажору.

Альтерація в ладу.

Обернення головних тризвуків. Кадансів квартсекстакорд.

Септакорди. Види септакордів.

Інтервали на ступенях мажорного та мінорного ладів.

Ритмічні групи: тріоль, синкопа, пунктирний ритм.

D7 з оберненнями.

Нотне письмо. Динаміка.Зразок білета:


1. D7 з оберненнями. Прочитати Des-dur гармонічний.

2. Проспівати від звуку “d”: МВ7; зб.4; В6 ¯, м.7, гармонічний мажор.

3. В тональності Es-dur : зб.5; T6 – D ½T – D7½ T ½

4. Спів з листа, слуховий аналіз.


Зразок слухового аналізу:

1. Фонізм: гармонічний мінор, зм. 7, ч.5, зб.5, М , МВ;

2. Ступені в ладу: І, ІV, ІV#, V, VІІ, ІІ, І;

3. Інтервали в ладу: - ½ - ½ - г ½ в.6V - ½

4. Послідовність: T – S ½K– D7 ½ T – S½ T ½

5. Музична фраза (заспівати сольфеджіо з двох програвань).


 


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ
з фахових дисциплін для вступників до Вінницького училища культури і мистецт
ім. М.Д. ЛеонтовичаСпеціальність “Музичне мистецтво”
Спеціалізація “СПІВ” (академічний, народний, естрадний)


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З ФАХУ


Вступник повинен мати відповідні вокальні та музичні данні: зрілий голосовий аппарат, музичний слух, пам`ять, відчуття ритму.

У вступника не повинно бути сталих речових дефектів, а також фізичних вад, які б заважали професійній роботі. Всі вступники на спеціалізацію “Спів” до складання вступного випробування з фаху повинні пройти медичний огляд лікаря-фоніатра та надати довідку.


Іспит проводиться у 2 тури.

АКАДЕМІЧНИЙ СПІВ

На вступному випробуванні вступник повинен виконати:

1. Українську народну пісню (напам`ять);

2. романс (напам`ять);

3. нескладну арію (напам`ять);

4. прочитати вірш (напам`ять);

5. байку або уривок з художньої прози (напам`ять);

6. вміти співати музичні інтервали в межах октави.

НАРОДНИЙ СПІВ

На вступному випробуванні вступник повинен виконати:

1. 2 різнохарактерних українських народних пісні (напам`ять);

2. романс (напам`ять);

3. нескладну арію (напам`ять);

4. прочитати вірш (напам`ять);

5. байку або уривок з художньої прози (напам`ять);

6. вміти співати музичні інтервали в межах октави.

ЕСТРАДНИЙНИЙ СПІВ

На вступному випробуванні вступник повинен виконати:

1. романс (напам`ять);

2. 2 різнохарактерних естрадних пісні під фонограму або з концертмейстером (напам`ять);

3. прочитати вірш (напам`ять);

4. байку або уривок з художньої прози (напам`ять);

5. вміти співати музичні інтервали в межах октави.


 


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ
з фахових дисциплін для вступників до Вінницького училища культури і мистецт
ім. М.Д. ЛеонтовичаСпеціальність “Театральне мистецтво”
Спеціалізація “ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО”


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З ФАХУ

На вступних випробуваннях вступник повинен знати напам’ять:

а) уривок з прозаїчного твору;

б) байку (О.Вишня, С.Руданський, Л.Глібов тощо);

в) віршовий твір (М.Бажан, І.Багряний, А.Малишко, В.Сосюра, В.Чумак, Л.Українка, І.Франко, Т.Шевченко чи інші автори);

г) монолог з п’єси (І.Карпенко-Карий, Г.Ібсен, М.Кропивницький, П.Мирний, І.Нечуй-Левицький, І.Кочерга, В.Шекспір, Б.Шоу, Ф.Шиллер чи інші автори).


Вступник повинен виконати:

а) пісню;

б) танець;

в) етюд.

Іспит з акторської майстерності проводиться у 2 тури. Все необхідне для виконання програми з майстерності актора (костюми, магнітофон, аудіо касета тощо) абітурієнт забезпечує самостійно.


ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ
з фахових дисциплін для вступників до Вінницького училища культури і мистецт
ім. М.Д. Леонтовича

 


Спеціальність “Хореографія”
Спеціалізація “НАРОДНА ХОРЕОГРАФІЯ”ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ВИМОГИ З ФАХУ

Вступник повинен виконати:

а) класичний екзерсис (робота у станка, серединка, алегро):

· вправи на ритм, слух;

· вправи на гнучкість, виворітність, розтягнутість та природні якості абітурієнта;

· екзерсис біля станка: demi et grand plie, battement tendu, battement tendu jete, rond de jambe par terre, battement fondu, battement frappe, grand battement jete, releve, temps leve saute;

· екзерсис на середині класу та port de bras.

б) народно-сценічний екзерсис:

· вправи біля станка: demi et grand plie, battement №1,3,4 flic-flac, Passe (підготовка до верьовочки), перегибання корпусу, розтяжки (для хлопців), grand battement jete, стрибки;

· танцювальні рухи: простий танцювальний крюк, біг, бігунець, доріжка, тинок, вихилястик, голубці, вірьовочка, присядка (для хлопців);<br

Выбрать
Planets АР Крым Винницкая область Волынская область Днепропетровская область Донецкая область Житомирская область Закарпатская область Запорожская область Ивано-Франковская область Киевская область Кировоградская область Луганская область Львовская область Николаевская область Одесская область Полтавская область Ровненская область Сумская область Тернопольская область Харьковкая область Херсонская область Хмельницкая область Черскасская область Черниговская область Черновицкая область
Выбрать
+ добавить еще одну
3000 грн.
Спеціаліст
Сброс параметров
Найти
Новости ВУЗов
 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Все новости