Закарпатський художній інститут
Zxi
Голосовать:
Инфраструктура
 • безкоштовне навчання
 • платне навчання
 • гуртожитки
 • довузівська підготовка
 • військова кафедра
 • бібліотека
 • післядипломна освіта
 • аспірантура
 • докторантура
 • спортивна інфраструктура
 • їдальня
Адреса
Телефоны

Рівень аккредитації: 3

Історична довідка про художню освіту Закарпаття.
Перший художній навчальний заклад на Закарпатті засновано у березні 1946р. під назвою Ужгородське державне художньо-промислове училище на чолі з Адальбертом Михайловичем Ерделі. До викладацької діяльності на відділеннях художнього розпису та художньої різьби по дереву були залучені видатні художники – Йосип Бокшай, Федір Манайло, Андрій Коцка, Адальберт Борецький, Ернест Контратович, Іван Гарапко, Василь Свида. Пізніше викладачами училища стали Вільгельм Берец, Шандор Петкі, Віктор Демидюк та багато інших видатних митців.
Серед випускників училища були такі відомі згодом художники, як Володимир Микита, Юрій Герц, Іван Шутєв, Павло Бедзір, Едіта і Микола Медвецькі, Іван Ілько, Ференц Семан, Антон Шепа, Єлизавета Кремницька. У грудні 1965р. навчальний заклад було підпорядковано Міністерству місцевої промисловості УРСР під назвою Ужгородське училище прикладного мистецтва. В училищі працювали відділення художньої кераміки, художньої обробки дерева, художньої обробки металу та з деякою перервою відділення художнього оформлення. Традиції засновників художньої освіти продовжували нові покоління викладачів-випускників училища та художніх інститутів Радянського Союзу – Людмила Аверкієва, Аттіла Дунчак, Йосип Пал, Іван Манайло, Микола Медвецький, Павло Балла, Едіта Медвецька, Іван Маснюк, Василь Петрецький та інші.
З початком демократизації суспільного життя в Радянському Союзі колектив училища під керівництвом Івана Небесника розпочав у 1990р. змінювати навчальний процес у бік посилення академічного компоненту у загальному змісті освіти та відкривати нові спеціальності. Педагогічний колектив шукав шляхи повернення до цієї атмосфери, що панувала в закладі в часи А.Ерделі та Й.Бокшая, відкрилися відділення живопису та дизайну. У 1995 році з дозволу Кабінету Міністрів України училище було перейменовано в Ужгородський коледж Мистецтв ім. А. Ерделі з правом підготовки бакалаврів.


З метою реалізації мрії А.Ерделі про вищий навчальний заклад, а також для збереження традицій закарпатської художньої школи розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 червня 2003 р. № 361-р було створено Закарпатський художній інститут, а його першим ректором призначено Івана Небесника. Коледж було включено до структури під назвою Коледж мистецтв ім. А.Ерделі Закарпатського художнього інституту. Ректором було запрошено до викладацької діяльності провідних художників Закарпаття, серед яких слід назвати В’ячеслава Приходько, Василя Скакандія, Людмилу Корж-Радько, Одарку Долгош-Сопко, Бориса Кузьму та інших. Становленню інституту надавали допомогу і підтримку видатні діячі мистецтва України Еммануїл Мисько, Андрій Чебикін, Андрій Бокотей, Володимир Микита, Володимир Чепелик. У червні 2009 року відбувся перший випуск п’ятого курсу інституту, які захистили рівень спеціаліста зі спеціальностей образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, а також дизайну. Згідно рішення ДАК України ці спеціальності акредитовано за ІІІ рівнем. Колектив інституту проводить активну навчальну і наукову діяльність з метою досягти ІV рівня акредитації.

Факультети:

Структурні підрозділи Коледж  мистецтв ім. А.Ерделі Закарпатського художнього інституту, де здійснюють підготовку молодшого спеціаліста за відповідними спеціальностями.

Спеціальності:

 • образотворчe тa декоративно-прикладнe миcтецтво (живопиc, худoжня кeраміка, худoжня обpобка мeталу);
 • дизaйн (гpафічний дизaйн, дизaйн інтeр'єру, дизaйн серeдовища).

Факультеты и специальности

Выбрать
Planets АР Крым Винницкая область Волынская область Днепропетровская область Донецкая область Житомирская область Закарпатская область Запорожская область Ивано-Франковская область Киевская область Кировоградская область Луганская область Львовская область Николаевская область Одесская область Полтавская область Ровненская область Сумская область Тернопольская область Харьковкая область Херсонская область Хмельницкая область Черскасская область Черниговская область Черновицкая область
Выбрать
+ добавить еще одну
3000 грн.
Спеціаліст
Сброс параметров
Найти
Новости ВУЗов
 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Все новости