Українська академія банківської справи Національного банку України
Abss
Голосовать:
+ Есть бюджетные места
Инфраструктура
 • безкоштовне навчання
 • платне навчання
 • гуртожитки
 • довузівська підготовка
 • військова кафедра
 • бібліотека
 • післядипломна освіта
 • аспірантура
 • докторантура
 • спортивна інфраструктура
 • їдальня
Адреса
Телефоны

Рівень аккредитації: 4

Сьогодні навіть важко уявити, що якихось 12-13 років тому в Сумах ще не було Банківської академії. Проте цей вищий навчальний заклад настільки швидко зайняв свою нішу на ринку освітніх послуг, а його вишукані, світло-бузкові будівлі органічно вписалися в архітектуру міста і стали його окрасою, що, здається, ніби академія була тут завжди.


Мало кому відомо, що будівництву в Сумах Державного вищого навчального закладу «Українська академія банківської справи Національного банку України» передувала непроста історія. І якби не мрійник (і водночас прагматик) Анатолій Єпіфанов з його надзвичайною цілеспрямованістю, навряд чи цей вищий навчальний заклад взагалі з’явився б у місті над Пслом. Йому, майбутньому ректору, вдалося переконати високопосадовців України в необхідності створення економічного ВНЗ саме в Сумському регіоні, який здавна славився своїми традиціями у становленні та розвитку банківської системи, а в середині 90-х років ХХ століття відчував гостру потребу в молодих, незаангажованих кадрах для ринкової економіки незалежної України.


І все-таки, незважаючи на складності, у лютому 1996 року була підписана Постанова Кабінету Міністрів України про створення Української академії банківської справи. А потім почалася напружена, майже фантастична робота, пов’язана з реконструкцією приміщення колишньої школи №2 (а ще раніше – жіночої гімназії). Уже на початку навчального року повністю оновлена будівля в центрі міста гостинно відчинила двері для перших студентів академії. Так почав працювати перший корпус навчального закладу. Через деякий час було реконструйовано ще одну будівлю в центрі Сум під навчальний корпус № 2. А через рік поруч з’явилася невимовної краси унікальна споруда, відновлена історична пам’ятка архітектури – головний корпус академії.


З питань будівництва та оснащення навчально-матеріальної бази академію постійно підтримував і підтримує Національний банк України в особі його Голови В.С. Стельмаха та Правління НБУ.


Згодом було зведено унікальний легкоатлетичний манеж, якому Постановою Кабміну надано статус Центру олімпійської підготовки, лікувально-оздоровчий корпус, комфортабельний гуртожиток-готель «Олімпійський», реконструйовано інші студентські гуртожитки.


У грудні 2009 року за участі Президента України Віктора Ющенка відкрито потужну Наукову бібліотеку УАБС НБУ, подібну якій важко знайти на теренах СНД. Це – науковий, освітній, інформаційний і соціокультурний центр із найсучаснішим оснащенням та цілим спектром інноваційних технологій. Головні переваги бібліотеки – вільний доступ до літератури і оперативність в отриманні необхідної інформації та комфортні умови для роботи.


Та особливо приємно те, що за ошатною, презентабельною формою будівель приховується не менш вагомий, глибокий зміст. За короткий час академія зуміла заявити про себе як про вуз європейського зразка ІV, найвищого рівня акредитації, в якому готують фахівців нового мислення, наукову еліту. Не випадково за рейтингом Академії наук вищої школи України „Софія Київська” УАБС НБУ увійшла до десятки кращих вищих економічних вузів держави. На Міжнародній виставці навчальних закладів „Сучасна освіта України-2002” академія нагороджена срібною медаллю та дипломом „За вагомий внесок у розвиток національної системи освіти”. У 2004 році ВНЗ удостоєний бронзової медалі у номінації „Інноваційні педагогічні методи в навчальному процесі”, а в 2005 році нагороджений бронзовою статуеткою як один із кращих ВНЗ держави. У 2008 році академія визнана переможцем Всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів України» в номінації «Надання освітніх послуг» і отримала нагороди серед 115 найкращих підприємств, фірм, організацій та вищих навчальних закладів держави.


В академії навчаються юнаки і дівчата з усієї України. Їх приваблює навчальний заклад, в якому створені всі умови для навчання і відпочинку. Разом із дипломом про вищу освіту випускники отримують міцні знання і успішно працевлаштовуються.

Факультети:

В структуру академії входять такі факультети:

 • факультет банківських технологій;
 • обліково-фінансовий факультет;
 • юридичний факультет.

Підготовка фахівців здійснюється 14 кафедрами: банківської справи, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту, менеджменту, теоретичної та прикладної економіки, економічної кібернетики, вищої математики та інформатики, міжнародної економіки, державно-правових дисциплін, цивільно-правових дисциплін та банківського права, кримінально-правових дисциплін, соціально-гуманітарних дисциплін, іноземних мов, фізвиховання.

Спеціальності:

Українська академія банківської справи готує фахівців за такими спеціальностями:

 1. "Банківська справа".
 2. "Фінанси".
 3. "Облік і аудит".
 4. "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності".
 5. "Економічна кібернетика".
 6. "Міжнародна економіка".
 7. "Правознавство".

Факультеты и специальности

Условия поступления

1. Академія оголошує прийом на підготовку фахівців з вищою освітою за освітньо–кваліфікаційними рівнями, напрямами підготовки (спеціальностями) відповідно до ліцензії в межах ліцензованого обсягу, у тому числі у відокремленому структурному підрозділі – Севастопольському інституті банківської справи Української академії банківської справи Національного банку України (далі Інститут).
2. До Академії та Інституту приймаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, а також особи які мають статус біженця і проживають на території України на законних підставах, мають відповідний освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та виявили бажання здобути вищу освіту. Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також яким надано статус біженця в Україні, приймаються до Академії та Інституту в порядку, передбаченому для громадян України.
3. Прийом до Академії та Інституту на всі освітньо-кваліфікаційні рівні здійснюється за конкурсом незалежно від джерел фінансування.
4. Для вступників, які потребують поселення у гуртожиток під час вступу надаються місця у гуртожитку у двох та трьохмісних кімнатах. Загальна площа приміщень складає 25 437,56 м2 в Академії, та 4 756 м2 в Інституті.

Выбрать
Planets АР Крым Винницкая область Волынская область Днепропетровская область Донецкая область Житомирская область Закарпатская область Запорожская область Ивано-Франковская область Киевская область Кировоградская область Луганская область Львовская область Николаевская область Одесская область Полтавская область Ровненская область Сумская область Тернопольская область Харьковкая область Херсонская область Хмельницкая область Черскасская область Черниговская область Черновицкая область
Выбрать
+ добавить еще одну
3000 грн.
Спеціаліст
Сброс параметров
Найти
Новости ВУЗов
 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Все новости