Технікум технологій та дизайну Національного університету водного господарства та природокористування
Ttd
Голосовать:
+ Есть бюджетные места
Инфраструктура
 • безкоштовне навчання
 • платне навчання
 • гуртожитки
 • довузівська підготовка
 • військова кафедра
 • бібліотека
 • післядипломна освіта
 • аспірантура
 • докторантура
 • спортивна інфраструктура
 • їдальня
Адреса
Телефоны

Рівень аккредитації: 1

В 60-ті роки минулого століття в Західній Україні почали інтенсивно розвиватися провідні галузі легкої промисловості. В Рівному стає до дії потужний льонокомбінат, починає також працювати фабрика нетканих матеріалів. Отож, виникла необхідність створити навчальний заклад, який би готував фахівців для даної галузі народного господарства.


Згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 20.03.1961року було засновано Текстильний технікум, директором якого став Федір Назарович Сирота. Перших студентів, а це було всього 90 осіб, навчальний заклад прийняв в адміністративному приміщенні льонокомбінату. Та вже через два роки технікум розпочинає друге, самостійне життя. У 1963 році будується окремий корпус, вводяться в дію два гуртожитки, спортивний комплекс, їдальня та інші необхідні приміщення. Число студентів збільшилося втроє, крім стаціонарного запрацювало заочне та вечірнє відділення, де готували техніків-механіків за спеціальностями „Обслуговування і технологія текстильного виробництва” та „Обладнання і технологія виробництва з первинної обробки сировини”. Тоді це був технікум всесоюзного значення, спеціалісти розподілялися по всьому СРСР.


Йшли роки, змінювалися покоління викладачів і студентів, мінялись назви закладу. Економічні негаразди в країні, занепад підприємств текстильної та легкої промисловості не могли не позначитись і на долі технікуму. Напрями перебудови диктували потреби ринку праці. Деякі спеціальності довелося заміняти іншими.


За 50 років свого існування технікум підготував майже 20 тис. спеціалістів для легкої та текстильної промисловості. Серед наших випускників багато знаних в області та за її межами людей. Це - голова правління ВАТ „Рівнельон” – Гапончук Володимир Іванович, головний інженер цього підприємства – Омельчук Володимир Іванович, директор Фабрики технічних тканин льонокомбінату – Жулюк Юрій Парфенович, голова міської ради, мер міста Рівного (у певний період) – Мороз Володимир Михайлович, доктор технічних наук, професор, зав. кафедри НУВГП – Філіпчук Віктор Леонідович.
Враховуючи вимоги сьогодення, педагогічний колектив технікуму постійно працює над вдосконаленням професійної майстерності, впровадженням сучасних інноваційних педагогічних технологій, розвитком матеріально-технічної бази, забезпеченням різноманітних форм і методів виховної роботи. Свої знання і свій досвід студентській молоді передають 63 викладачі. Серед них 58 % мають першу та вищу кваліфікаційні категорії, 13 % - педагогічне звання „викладач-методист”, 7 викладачів - „відмінники освіти України”. Значну частину викладачів можна назвати справжніми корифеями, бо вони працюють понад 20 років і є носіями традицій формування фахівців, їх професійного і педагогічного бачення, справжніми наставниками для молоді. Це – колишній директор технікуму Павлюк А.З., заступник директора з навчальної роботи Садовник Г.Г., заступник директора з навчально-виробничої роботи Шидловський В.П., завідувачі відділень Березовська Т.С., Чачіна Г.С., Мірошниченко О.В., голови циклових комісій Сасюк В.І., Петренчук А.І., Якубчик Г.Д., Лакус Л.Т., Мінчук О.І., Власюк Ю.І. та інші.


Важливою складовою підготовки висококваліфікованих спеціалістів є створення умов для практичного навчання студентів. В Технікумі технологій та дизайну НУВГП для цього належним чином обладнано 6 лабораторій та 7 майстерень, 4 комп’ютерні класи, зал дипломного і курсового проектування, бібліотека з читальним залом. Ми постійно турбуємося про майбутнє працевлаштування своїх випускників і практично всі вони знаходять місце для застосування своїх знань і вмінь. Досягається це завдяки високій фаховій підготовці молодших спеціалістів і діловим контактам технікуму з роботодавцями. Підписані трудові угоди з ВАТ „Рівненська фабрика нетканих матеріалів”, приватним підприємством „Т-Стиль”, ЗАТ „Рівне-Стиль”, ПФ „Сімпатекс”, СП „Алмі”, швейною фабрикою „Маяк”.


Угоди передбачають підготовку фахівців на замовлення підприємств із урахуванням конкретних вимог до молодших спеціалістів, відповідно до яких наш заклад корегує навчальні програми. Деякі підприємства замовляють конкретну тематику дипломних проектів. Студенти виконують їх на базі й обладнанні замовників, де проходять і виробничу практику.


Усе це не випадковість. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України Технікум технологій та дизайну НУВГП входить до навчально-виробничого наукового комплексу Київського національного університету технологій і дизайну. Укладений договір з Хмельницьким національним університетом по підготовці фахівців за ступеневою освітою зі спеціальностей „Швейне виробництво” та „Обслуговування й ремонт обладнання підприємств текстильної та легкої промисловості”. Це сприяє високому рівню фахових знань випускників і дає їм можливість продовжити навчання в університетах.


Сподіваємося, що наполеглива праця нашого колективу стане у майбутньому стимулюючим фактором розвитку професійних надбань наших випускників, а докладені нами зусилля компенсуються достойною діяльністю високопрофесійних спеціалістів.


Нині стаціонарною і заочною формами навчання охоплено 620 студентів, з них на денному відділенні – 510 осіб, заочному відділенні – 110 осіб, 90% з них навчаються за держзамовленням, 362 студенти отримують стипендію.


У Технікумі технологій та дизайну також приділяється дуже багато уваги виховній роботі, як невід’ємній складовій підготовки спеціалістів. Питаннями виховання займається не лише адміністрація закладу, а й керівники студентських груп, вихователь гуртожитку, працівники бібліотеки. Вони планують свою роботу з урахуванням актуальних завдань освіти та виховання, опори на інтереси студентів, відповідності їх віковим особливостям та урахуванню ювілейних і суспільно-політичних дат і подій у житті України. Крім цього, колектив ТТД НУВГП творчо підходить і до вибору форм виховних заходів, дбає про їх різноманітність, ефективність актуальність. У нас проводяться тематичні виховні години, конференції, години спілкування, дискусії, розважальні вечори, покази моделей одягу, літературно-музичні композиції, інсценізації народних свят і обрядів, різноманітні виставки, вогники – зустрічі, відеолекторії, олімпіади, брейн-ринги, тижні за спеціальностями. Основною ж метою виховної роботи є формування національної свідомості студентів, здатних демократично мислити, усвідомлювати свої обов’язки перед народом і суспільством, прищеплювати молодим людям любов до духовної культури народу, формувати такі основні риси громадянина України як патріотизм, моральну, правову, художньо-естетичну та релігійну культуру, розвиток індивідуальних здібностей і таланту студентів.


В гуртожитку технікуму діє народознавчий клуб „Світлиця”, основним завданням якого є причетність до української вишивки як до джерела національної культури. Під керівництвом вихователя Давидюк Л.І., студентки вишивають рушники, сорочки, картини, ікони, скатертини, якими й оздоблено „Світлицю”. Тут проходять народознавчі свята „Андріївські вечорниці”, „Роде наш красний, роде наш прекрасний”, „Покровонько, покрий мою головоньку”, „Світле свято Великодня” тощо. Окрасою будь-якого заходу є українські пісні у виконанні вокального ансамблю „Намисто”, яким керує викладач вищої математики і фізики, голова студентського профкому Серган Г.В. Студентська рада гуртожитку постійно тримає в полі зору не тільки дозвілля, а й дисципліну та навчання студентів. Результатом такої злагодженої роботи стало отримання третього місця в обласному огляді-конкурсі гуртожитків навчальних закладів (2009 рік).


Студенти „Театру мод” під керівництвом викладача спеціальності „Моделювання та конструювання виробів народного вжитку” Сверлюк Л.А. в листопаді 2010 року брали участь у Міжнародній науково-практичній конференції в Луцькому національному технічному університеті і зайняли І місце у показі моделей одягу. Колекцію „Шахматні мотиви”, яка була представлена на показі, розробляла студентка 4-го курсу цієї ж спеціальності – Никитюк Оксана.


Намагаємося також утверджувати здоровий спосіб життя, сприяти повноцінному розвиткові особистості, формувати їх фізичні здібності, зміцнювати здоров’я. Для цього у нас створена хороша спортивна база: гімнастичний, ігровий, тренажерний, тенісний зали. На базі нашого технікуму проходять змагання міжнародного рівня, діють спортивні секції баскетболу, волейболу, футболу, атлетичної гімнастики, шахів. Спортивні команди технікуму є неодноразовими призерами обласних і міських змагань. Студентка ІІ курсу спец. „Бухгалтерський облік” Кушнірук Тетяна – бронзовий призер чемпіонату України із самбо, студент І курсу спец. „Обслуговування та ремонт обладнання підприємств легкої й текстильної промисловості” Новіков Павло – чемпіон першості Рівненської області з легкоатлетичного кросу.


В колективі викладачів технікуму панує доброзичлива атмосфера. До студентів ставляться з повагою, як до рівноправних членів творчого процесу опанування професією, виховується впевненість у можливостях досягнення поставленої мети. Історія технікуму є предметом гордості усіх, хто в ньому працює і навчається, даниною глибокої подяки усім, хто збагачував його славу і честь, створював традиції і закладав фундамент на майбутнє. Свою історію варто пам’ятати та збагачувати не лише із ввічливості, а для переконаності в тому, що наше сьогодення є результатом десятилітніх традицій, натхненної і напруженої праці кількох поколінь викладачів.

Факультети:

Спеціальності:

 • легка промисловість (спеціальності: „Виробництво та дизайн пряжі”, „Виробництво та дизайн тканин і трикотажу”, „Виробництво та дизайн нетканих текстильних матеріалів”, „Швейне виробництво”, „Моделювання та конструювання виробів народного вжитку”);
 •  

 • інженерна механіка (спеціальність: „Обслуговування і ремонт обладнання підприємств текстильної та легкої промисловості”);
 •  

 • економіка і підприємництво (спеціальність: „Бухгалтерський облік”).

Факультеты и специальности

Условия поступления

1. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, приймаються особи з повною загальною середньою освіто.


2. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти приймаються особи з базовою загальною середньою освітою.


3. Технікум технологій та дизайну Національного університету водного господарства та природокористування приймає на перший (зі скороченим терміном навчання) або другий курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника, на визначену кількість місць для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за умови вступу на споріднену спеціальність.


4. Технікум технологій та дизайну Національного університету водного господарства та природокористування здійснює прийом студентів на старші курси у порядку переведення та поновлення в межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України № 245 від 15 липня 1996 року. Перевищення ліцензованого обсягу допускається лише у разі поновлення осіб, які повертаються після академічної відпустки.

Выбрать
Planets АР Крым Винницкая область Волынская область Днепропетровская область Донецкая область Житомирская область Закарпатская область Запорожская область Ивано-Франковская область Киевская область Кировоградская область Луганская область Львовская область Николаевская область Одесская область Полтавская область Ровненская область Сумская область Тернопольская область Харьковкая область Херсонская область Хмельницкая область Черскасская область Черниговская область Черновицкая область
Выбрать
+ добавить еще одну
3000 грн.
Спеціаліст
Сброс параметров
Найти
Новости ВУЗов
 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Все новости