Черкаський банківський інститут Української академії банківської справи Національного банку України
Bs
Голосовать:
+ Есть бюджетные места
Инфраструктура
 • безкоштовне навчання
 • платне навчання
 • гуртожитки
 • довузівська підготовка
 • військова кафедра
 • бібліотека
 • післядипломна освіта
 • аспірантура
 • докторантура
 • спортивна інфраструктура
 • їдальня
Адреса
Телефоны

Рівень аккредитації: 4

Невблаганна течія часу… Здавалося, зовсім недавно, в 1968 році, у Черкасах відсвяткував свій день народження і новосілля фінансовий технікум Будбанку СРСР. Подія ця була для молодого обласного міста визначною, адже, крім Черкас, такий технікум на всіх неосяжних просторах Радянського Союзу іще був лише один – в Орлі. І це відразу ж додало ваги статусу випускників - ні в кого з них не виникало проблем з працевлаштуванням.


Сьогодні це Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи, єдиний у центральному регіоні спеціалізований вищий навчальний заклад Національного банку України, заклад з давно усталеними традиціями й авторитетом, з неповторною аурою сучасності в усьому – в інтер’єрі аудиторій і гуртожитків, в непогамовній енергії юнаків і дівчат, що захоплені вільнодумним духом становлення молодої держави, відчувають не лише свою причетність до справ Батьківщини, а й відповідальність за її долю.


Перші студенти навчалися у тимчасовому напіваварійному приміщенні колишньої залізничної школи №1, яка була розташована на місці нинішньої обласної друкарні. Навіть важко було назвати аудиторіями тісні класи з пічним опаленням, в яких першого вересня 1968 року вперше пролунав дзвінок, що кликав до занять.


Першокурсників вітав щойно призначений директор Іван Порфирович Свищ, який заступив на цю посаду, як виявилося згодом, на довгі двадцять п’ять років. Щорічно збільшувалася кількість випускників, все вагоміше заявляли про себе вихованці, все більший попит був на них в обласних та республіканських конторах Будбанку СРСР.


Технікум перетворився у загальнодержавну кузню підготовки висококваліфікованих спеціалістів із середньою освітою для установ системи Будбанку СРСР. Листи подяки за добру підготовку спеціалістів надходили з найвіддаленіших куточків колишнього Радянського Союзу. Це не тільки радувало, але й зобов’язувало викладачів докладати ще більше зусиль для підготовки висококваліфікованих фахівців банківської справи.


З 1980 по 1988 рік підготовлено 105 спеціалістів банківської справи для Національного банку Республіки Куба.


Постановою КМ СРСР від 06.10.1987 року № 1118 Черкаський фінансовий технікум було перейменовано у фінансово-економічний технікум, а наказ від 11 грудня 1987 року № 367/490 «Про передачу Держбанку СРСР Омського і Черкаського фінансово-економічних технікумів Промбудбанку СРСР» приніс першу суттєву реорганізацію:


«Рада Міністрів СРСР постановою від 6 жовтня 1987 року № 1118 «Про перебудову діяльності і організаційної структури банків СРСР» зобов’язала зосередити в Держбанку СРСР керівництво середніми навчальними закладами, які готують спеціалістів для системи банків СРСР. У зв’язку з цим зобов’язала начальника Управління кадрів Промбудбанку СРСР передати, а начальнику Управління кадрів і підготовки кадрів Держбанку СРСР прийняти за станом на 1 січня 1988 року у підпорядкування Держбанку СРСР Черкаський фінансово-економічний технікум».


8 грудня 1991 року була проголошена незалежна Україна! І, як вияв одностайної волі народу, був створений Національний банк України, який уже на четвертий день, 12 грудня, видав наказ № 28 «Про включення технікумів Держбанку СРСР у структуру Національного банку України»:


«Керуючись Законами України «Про економічну самостійність Української РСР» і «Про банки і банківську діяльність» наказую: 1. Прийняти в повне підпорядкування і власність Національного банку України обліково-кредитні технікуми Держбанку СРСР у м. Львові і м. Харкові і фінансово-економічний технікум Держбанку СРСР у м. Черкаси.


Голова Правління В.П. Матвієнко».


Усі ці роки – з 1968 до 1993 – незмінним директором технікуму був Свищ Іван Порфирович, який у 1993 році вийшов на пенсію.


У лютому 1994 року за переведенням з посади головного бухгалтера акціонерного товариства "Черкаське Хімволокно" наказом Національного банку України директором Черкаського фінансового технікуму було призначено Миколу Гавриловича Дмитренка, якого представив колективу Голова Правління Національного банку України Ющенко Віктор Андрійович.


Згідно з Постановою Правління Національного банку України від 02.02.1996 року № 23 "Про зміну статусів і назв технікумів Національного банку України" за погодженням з Кабінетом Міністрів України від 15.01.96 №784/33 Черкаський фінансово-економічний технікум було перейменовано на Черкаський банківський коледж. Форма власності - державна.


У 1997 році у коледжі з ініціативи і за підтримки Ющенка В.А. у рамках україно-німецької програми «Трансформ» був урочисто відкритий перший в Україні навчально-тренувальний банк, обладнаний за всіма вимогами того часу — комп’ютерною та відео- технікою, касовим блоком, всіма технічними і методичними атрибутами, які мали бути у щонайкращому комерційному банку. Допомогу у створенні навчально-тренувального банку було надано Берлін-Бранденбурзькою освітньою академією програми «Банкір» в Україні.


Згідно з постановою Правління Національного банку України «Про реорганізацію навчальних закладів Національного банку України» від 21.06.2000 № 257 (Наказ НБУ № 86 від 10.08.2000) на базі Черкаського банківського коледжу була створена Черкаська філія Української академії банківської справи Національного банку України (далі - Філія), яка на три подальші роки стала структурним підрозділом Української академії банківської справи.


Згідно з постановою Правління Національного банку України «Про реорганізацію навчальних закладів Національного банку України» від 13.05.2004 року № 209 на базі Черкаської філії Української академії банківської справи був створений Черкаський банківський інститут Української академії банківської справи Національного банку України. Інститут державної форми власності, III рівня акредитації.


Згідно з постановою Правління Національного банку України «Про реорганізацію навчальних закладів Національного банку України» від 14.07.2006 року № 265 навчальний заклад Черкаський інститут банківської справи включений до структури Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ).

Факультети:

 • фінансово-кредитний;
 • обліково-економічний.

 

Спеціальності:

банківська справа;

фінанси;

облік і аудит.

Факультеты и специальности

Условия поступления

Для вступу необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- математика або основи економіки.

Выбрать
Planets АР Крым Винницкая область Волынская область Днепропетровская область Донецкая область Житомирская область Закарпатская область Запорожская область Ивано-Франковская область Киевская область Кировоградская область Луганская область Львовская область Николаевская область Одесская область Полтавская область Ровненская область Сумская область Тернопольская область Харьковкая область Херсонская область Хмельницкая область Черскасская область Черниговская область Черновицкая область
Выбрать
+ добавить еще одну
3000 грн.
Спеціаліст
Сброс параметров
Найти
Новости ВУЗов
 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Закон фенома

  Наибольшее и наименьшее значения функции, конечно.

 • Все новости